سمنان جشن ویژه افتتاحیه تشکل دوقلوهای آریایی

افتتاحیه تشکل دوقلوهای آریایی

مورخ 3 خرداد 1389

 

مهندس ایمان خاصه‌تراش در مورد تشکل اسلامی دوقلوهای آریایی می‌گوید: ماجرا از آبان‌ماه سال ۸۸ آغاز شد. از بین دوستان دوقلویی که داشتیم یک نقطه مشترک به چشم می‌خورد که اکثرا دانشجو یا فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد بودند، به این فکر افتادیم تا یکسری فعالیت فرهنگی در سطح دانشگاه هم داشته باشیم که بعد از آشنا شدن با دکتر دانش‌فرد طی جلسات پی در پی و با استفاده از راهنمایی‌ها و پیشنهادهای ایشان به این نتیجه رسیدیم که تشکلی به نام دوقلوها در واحد سمنان به ثبت برسانیم و سرانجام پس از مدتی با حضور دکتر علی زمانی نماینده ریاست دانشگاه در تشکل‌های دانشجویی منطقه ۱۰و دکتر غلامحسین واعظی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان، حجت‌الاسلام طاهریان مدیر دانشجویی این واحد و همچنین حضور ۸ نفر از اعضای هیات موسس که ۴ جفت دوقلو بودند، نخستین جلسه تشکل دوقلوهای آریایی را برگزار کردیم.
دکتر غلامحسین واعظی (ریاست محترم دانشگاه آزاد واحد سمنان) می‌گوید: باید سعی و تلاش کنیم تا بصیرت دانشجویان را ارتقا دهیم و نگرش دانشجو را در زمینه‌های مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی افزایش دهیم. در پایان جلسه با معلوم بودن اهداف، تشکلی به نام تشکل اسلامی دوقلوهای آریایی به ثبت رسید و پس از آن در اولین همایش رسمی که با حضور دکتر زمانی و حجت‌الاسلام طاهریان برای رای‌گیری شورای مرکزی در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده فنی برگزار شد هفت نفر به عنوان شورای مرکزی پذیرفته شدند و بیشترین آرا را مهندس احسان خاصه‌تراش به دست آورد و به عنوان دبیر تشکل برگزیده شد.

هدف از تشکل دوقلوها
دبیر تشکل « مهندس احسان خاصه‌تراش « می‌گوید : به یمن فرا رسیدن فصل بهار امیدواریم سالی موفق‌تر، با پیشرفت و توسعه‌ای هر چه فراگیرتر را در تاریخ دانشگاهمان رقم بزنیم، او ادامه می‌دهد هدف از تشکیل و راه ­اندازی این تشکل، در گام نخست، شناسایی دوقلوها و چندقلوهای کشور ، به ویژه سازماندهی دوقلوها و چندقلوهای که در زمینه های علمی، ورزشی و هنری که دارای مهارت های خاصی هستند و در نهایت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از دوقلوها چندقلوها و در گام های بعدی ، اطلاع رسانی عمومی درباره علل و عوامل دوقلوزایی وتحقیق وپژوهش در مورد بعد روانشناسی دوقلوها، تبادل اطلاعات و تجربیات ملی، فرهنگی یا تشکل‌های مشابه است و در کل ارتقای فضای معنوی و فرهنگی دوقلوهاست . احسان به ما می‌گوید: عضویت در این تشکل، نه تنها برای دوقلوهایی که خارج از دانشگاه هستند امکا‌ن‌پذیر می‌باشد هم چنین برای دانشجویان این دانشگاه که از دوستان دوقلو می‌باشند با تایید یک جفت از دوقلوها می‌توانند به عضویت این تشکل دربیایند. ضمنا در این دانشگاه 31 جفت دوقلو و یک سه قلو به عنوان اعضای اصلی در حال تحصیل هستند. امیدوارم این تشکل به عنوان یک الگو برای باقی واحدها باشد و شاهد آن باشیم که در هر واحد یک تشکل دوقلو داشته باشیم که در این زمینه فعالیت‌هایی هم داشته‌ایم، ما در حال حاضر به واحدهای علوم تحقیقات، تهران شمال، تهران جنوب ، گرمسار، دامغان و شاهرود فرم فراخوان فرستاده‌ایم که این روند در دانشگاه‌های دیگر نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
تشکل دوقلو های آریایی رسما کار خود را از سال 1389 در همایشی با نام افتتاحیه تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان علی رغم ناشناخته بودن با حمایت بی شائبه دوقلوها و باحضور جناب آقای دکتر همتی فرماندار محترم با معاونینشان و ریاست محترم  دانشکاه آزاد اسلامی واحد سمنان جناب آقای دکتر واعظی و نماینده ولایت فقیه در استان سمنان جناب حجت السلام کوهساری وجناب آقای مهندس زمانی نماینده محترم ریاست عالیه  و آقای حجت الااسلام طاهریان دبیر کل تشکل ها آغاز کرد وهمین امر ما را در ادامه این راه مصمم کرد.
دوقلوها از شهر های مختلف (تهران ،  کرج  ، قزوین ،  شاهرود ،  دامغان  ، گرمسار ) با اتوبوس های که فراهم شده بود به شهر سمنان سفر کردن وبه مراسم افتتاحیه رنگ وبوی خاصی بخشیدن.
 تهیه گزارش از روابط عمومی انجمن
برخی از عکس های مراسم:

 

 
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید