چهارمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
چهارمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
چهارمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
چهارمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها

چهارمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
22 اردیبهشت ماه 1393

 

جشن باحضور 1800 نفر از اعضای دوقلو، چندقلو و خانواده محترمشان و با شعار « دوقلوها و چندقلو ها  سفیران دریای دوستی و میراثبانان خلیج همیشه فارس » در مجموعه ورزشی شهید چمران آغاز شد.
دبیر محترم انجمن، جناب آقای مهندس احسان خاصه تراش ضمن عرض خوش آمدگویی و تبریک چهارمین سالروز، فرمودند:
همزمانی 22 اردیبهشت ماه روز دوقلوها و چندقلوهای ایرانی با سالروز میلاد حضرت علی (ع)، فرخنده میلاد مولای موحدان را، بهانه ای برای وحدت و انسجام هرچه بیشتر جامعه دوقلوها و چندقلوهای ایرانی قرار می دهیم و این روز زیبا و فرخنده، این جشن مملو از شادی و احساس را به پدران عزیزمان هدیه می کنیم.
ارائه خدمات و تسهیلات به عزیزانی که از لحاظ رده سنی، سطح طبقاتی متفاوت بوده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی پراکنده می باشند، با ویژگی مردم نهادی، همواره کاری سخت و دشوار است، ولـــی "ما میتوانیم" و "ما انجام میدهیم" افعال ما هستند و این امر را وظیفه خود برای شما دوستان می دانیم و در راستای تحقق اهداف متعالی این انجمن مردم نهاد که منطبق با روزآمدترین شیوه ی عمل انجمن های مردم نهاد و با بهره گیری از رهنمودهای مشاوران لایق کشور طرح ریزی شده است اقدام می کنیم. در همین راستا، هم اکنون انجمن دوقلوها و چندقلوهای پارسی این افتخار را دارد که به عنوان یکی از  والاترین انجمن های دوقلوها و چندقلوها در سطح منطقه و جهان فعالیت نماید.
جهت استحضار شما طرح های اجرا شده انجمن در سال 92 :
1.طرح های فرهنگی : برگزاری همایش ها و جشنواره ها و برگزاری مسافرت های یک روزه و چند روزه به اجرا در آمده است
2.طرح مدیریت سلامت : این طرح برای پیشگیری از بروز بعضی مشکلات خانواده ها در تعلیم و تربیت فرزندان، تغذیه کودکان و آموزش آنان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های خاص مثل سرطان ها و بیماری های دهان و دندان ها و ... که به صورت برگزاری سمینارهایی با حضور استادان  برجسته کشور برگزار شد.
3.طرح خدمات مشاغل به عنوان پیک همیار:  انجمن ضمن عقد قراردادهایی با مراکز دولتی، خصوصی و مشاغل دوقلوهاتوانسته خدمات ارزنده ای را در جهت کاهش هزینه خانواده ها و تسهیل چرخه اقتصادی خانواده های محترم اعضا فراهم نماید.
برنامه های پیش رو در سال 93 :
1.طرح مشارکت اعضا : برای استفاده از فکرهای خلاق و نیرو های اجرایی جهت رشد و پیشرفت انجمن در حوزه های مختلف و تشکیل کارگروه های مختلف اعم از فرهنگی، هنری، ورزشی و سلامت، که برای رسیدن به اهداف والای انجمن شکل می گیرد. امیدوارم شاهد حضور پر رنگ شما دوستان باشیم
2.طرح های آموزشی : با هدف کمک به ارتقای ظرفیت ها و توانمندی دانش آموزان و دانشجویان در زمینه های تحصیلی و مهارتی سمینار ها و کارگاه های آموزشی برگزار می گردد:
- ارائه تازه ترین و کارآمدترین شیوه های اصول و فنون مطالعه به همراه کار تیمی (دانش آموزان)
-برنامه ریزی برای تحقق ساختن آینده ای روشن و موفق در سنین جوانی برای اعضا
-کارگاه های پژوهشی محوری و چگونه مخترع شویم
3.طرح کسب درآمد بیشتر خانواده ها : با توجه با بالا بودن هزینه ها ، طرح کسب درآمد بیشتر خانواده ها، که پس از سه سال در انجمن بستر سازی شده است، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشیم، افراد علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر انجمن مراجعه نمایند.
همچنین جناب آقای دکتر خلیلی فر پدر بیمه عمر و سرمایه گذاری در ایران در این مراسم سخنرانی نمودند.
این مراسم ویژگی های منحصر به فردی داشت :
از جمله برنامه های این جشن گروه موسیقی سنتی دوقلوها و چندقلوها اجرای خودشان را به نمایش گذاشتن و همچنین اجرای گروه موسیقی پاپ دوقلوها، آقایان فرهاد و فرخ متقی و اجرای موسیقی پاپ توسط میلاد احتشامی و همچنین اجرای موسیقی محلی توسط عباس و علی صیفی و اجرای برنامه تئاتر کودک که متشکل از خانم ها فرناز صادقی و پرنیان جدیدی، آقایان اسماعیل و ابراهیم بایرامی هم شورو شوق زیادی به این جشن افزود .
طبق سنت هر ساله در این جشن همسان ترین و ناهمسان ترین دوقلو یا چندقلو سال انتخاب میشود، که اعضای انجمن با ثبت نام در پروفایل های خود، با آوردن امتیاز بیشتر کاندیدای برنده شدن در این مسابقه می شدند، خانم ها زهرا و فروغ لطفیان به عنوان همسان‌ترین دوقلو، امید و امین اسدی (هم جنس) و هادی و هدی زارعی(ناهم جنس) به عنوان ناهمسان‌ترین دوقلوهای سال 93 انتخاب شدند.
در این جشن کوچکترین دوقلو و چندقلو،  آروین و آرتین حریر فروش که متولد 93/1/30 و بزرگترین دوقلو و چندقلوی حاضر، آقایان ارض پیما متولد 1320 بودند.
همچنین در این مراسم به مرتضی و احمد اکملی به همراه همسرانشان شراره و شهره هدایتی به دلیل ازدواج دوقلویی به رسم یادبود هدایایی اهدا شد.
در این برنامه دکتر خلیلی فر پدر بیمه عمر و سرمایه گذاری در ایران، خانم نفیسه روشن، خانم آناهیتا همتی، علی اصحابی، سید وحید عمادی ملوان دکلمه ایران، جناب آقای گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با حضور خودشان جشن ما را پررنگتر نمودند.
هدایای این جشن توسط شرکت زرساب به برندگان و هنرمندان اهدا شد.
پذیرایی این جشن بزرگ توسط شرکت عالیفرد (سن ایچ)، شرکت دومینو، آب معدنی هولاسو و شهرداری منطقه 2 انجام پذیرفت.
در مسابقه قرعه کشی کدهای ورود، 46 برنده مسافرت یک روزه شهرستانک انجمن شدند و از طرف آزانس مسافرتی سبا گشت مورخ 6 خرداد به صورت رایگان شرکت کردند.
از تمامی تیم اجرایی مراسم و تمام دوستانی که مارا در برگزاری این جشن یاری کردند کمال تشکر و قدر دانی را می نماییم.

 

 

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید